Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

George R.R Martin’in ”Buz ve Ateşin Şarkısı” serisi, bilhassa ”Game of Thrones” dizisi ile daha bir popüler oldu. Devletimizde her ne kadar diziden ilkin rağbet görmemiş olsa da şimdi birçok hayranı ve okuyanı var.

Sadece George R.R Martin’in aklındaki Westeros, yalnız iç karışıklıklar, ordular ve taht mücadelesi ile sınırı olan değil. Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin aksine, barışın ve istikrarın yargı sürdüğü bir Westeros daha var. Ve bu Westeros’u ”Dunk ile Egg’in Hikayeleri” adlı kısa romanlarla tanıyabiliyoruz.

Dunk, aslen Buz ve Ateşin Şarkısı’nda da sıkça bahsedilen Sör Uzun Duncan’ın ta kendisidir. Ve bu hikayede rahat bir yaverden Westeros’un tamamında saygı duyulan ve masallara mevzu olan kişiyi daha yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Doğal olarak onun Egg(yumurta) lakaplı yardımcısı ile beraber.

Öykü, Taht Oyunları kitabından 80 yıl öncesinde geçiyor. Ve söylediğim benzer biçimde Duncan’ın maceralarını mevzu alıyor. Martin ilk roman olan ”Gezici Şövalye”yi 1998 senesinde çıkardı. Şu ana kadar toplamda 3 kitabı var serinin ve 7 ila 12 roman içinde olması umut ediliyor. Martin serinin dördüncü kitabını yazmaya devam ediyor Kış Rüzgarları ile beraber.

Facebook comments