Adolf Hitler Kavgam PDF E-Kitap
5

Adolf Hitler Kavgam PDF E-Kitap

Tüm bilgiler
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (8 oy kullanılmış, ortalama: 5,00)
Loading...
  • Yazar Adolf Hitler
  • Tür Kitap
  • Yayınevi Lutka Kitap
  • Çevirmen Mehmet Ortaç
  • Yıl 2018
  • Sayfa 544

Adolf Hitler Kimdir?

Adolf Hitler, 20 Nisan 1889’da Avusturya’da doğdu. 30 Nisan 1945’de Berlin’de intihar ettiğinde ise 56 yaşındaydı. Adolf Hitler; önderliği, teorisyenliği, politikacı, asker ve siyaset adamlığı ve görüşleriyle 20. yüzyıla damga vurmuş çağının en bilindik tipik şahsiyetidir. 1919 senesinde Alman İşçi Partisine üye olarak 30 yaşında politikaya atıldı. Partinin adı 1920 yılnda Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi olarak değiştirildi. 1921’senesinde ise buradaki en yüksek yere yerleşti. Kasım 1923’de Birahane Darbesi olarak bilindik başarısız vuruş girişiminin sonrasında, 9 ay Cezaevi’nde mahpus yattığı dönemde “Mein Kampf” (Kavgam) eserinin ilk kanadı, çıktıktan sonra ikinci kısmını kaleme aldı. Kavgam, ilk kere 18 Temmuz 1925 tarihinde basıldı. Hitler, 1933’te Alman Şansölyesi oldu. 1934’te, Cumhurbaşkanı’nın vefatı üstüne makamını devraldı ve Führer/Lider/Başkan isminde bir mevki ihdas etti ve bu makamı bizzat deruhte etti. 1925 senesinde Kavgam’da yayınladığı “Nasyonal sosyalist” dünya görüşüyle Almanya’nın başında 12 sene kaldı. I. Dünya harbinden sonra küllerinden doğan Almanya’yı II. Dünya savaşıyla yineleme ateşin içine attı.

Kavgam Özeti

Otobiyografik siyaset eseri olan bu eserinde Hitler, “nasyonal sosyalizm” ismini verdiği dünya görüşünü açıklamaktadır. Ayrıca Kapitalizm, Marksizm ve Parlamenter sistemi önemli şekilde eleştirdiği, Yahudilere geniş yer ayırdığı bu eserinde Hitler; teşkilat, tanıtım, propaganda, din, mezhep, askerlik, vatandaşlık, eğitim, ekonomi, diş siyaset benzeri görüşlerini de açıklamaktadır. Yine bu kitapta Hitler ile özdeşleşen “ırkçılık” ve üstün soy ile ilgili görüşlerini de okuyacaksınız. Adolf Hitler PDF E-Kitap indir seçeneği ile kitabınızı hızlı bir şekilde bilgisayarınıza indirip hemen okumaya başlayabilirsiniz.

Okuyan ve duyarlı olan cümle alem Hitler’i tanımalıdır, bilmelidir. Sevmemek üstelik nefret etmek öğrenmeye mani olmamalıdır. Kötüyü ve yanlışı öğrenerek önlem alabilmek, yaşayarak ders almaktan her daim daha doğrudur.

Uykunuzu açacaklar Romanlar

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar
Menüyü Kapat
Menü