Ahmet Arif – Hasretinden Prangalar Eskittim PDF E-Kitap
4.5

Ahmet Arif – Hasretinden Prangalar Eskittim PDF E-Kitap

Tüm bilgiler
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (4 oy kullanılmış, ortalama: 4,50)
Loading...

Ahmet Arif İmgelerin İnce Adamı

Edebiyatımızın unutulmaz şairlerinden, çok okunan dörtlüklerinin toplandığı eser Hasretinden Prangalar Eskittim kitabı ile edebiyatseverlerin kalbinde taht kuruyor. İlk baskısı 1968 senesinde uygulanan şiir kitabı, yeni baskılarıyla aşağı yukarı 50 senedir okur kitlesini genişletmeye devam etmekte. Nefes kesici dizeleriyle okurlarının yüreğine dokunan eser, şairinin hayatı ve düşünce dünyasına dair benzersiz veriler sunuyor. Bu kitabı elinize aldığınızda, şairin naif kalbi, mücadelelerle dolu yaşamına aşık olmaktan kurtulamayacaksınız. Ahmet Arif – Hasretinden Prangalar Eskittim PDF E-Kitap seçeneği ile anında bilgisayarınızdan okumaya başlayın.

Gerçekliğin Acılarıyla Yoğrulan Duygusal Bir Dışavurum

Ahmet Arif’in en bilindik şiiri kitaba adını vermiş durumda, çıktığı ilk dönemden beri gördüğü müthiş alaka nedeniyle şairin kitabına dahi ismini veriyor. Ahmet Arif’in hayattayken yayımlanan tek kitabı olan yapıt, günümüzde Türkiye’de en çok satan şiir kitapları arasında yer almakta.

Fiilen ve zihnen bir cemiyet insanı olan şair, bu yönünü şiirlerinde de ziyadesiyle hissettiriyor. Dizelerinde halk edebiyatı ögelerine çokça yer veren sanatkar, günümüzde pekçok şarkı ve türkünün künyesinde “söz yazarı” olarak yer almakta. Şairin dizelerini geniş bir halk kitlesine ulaştırma konusu ile ilgili, Türk müziğinin dev sanatçıları Cem Karaca ve Ahmet Kaya’nın dahi büyük rolü bulunuyor. Ahmet Arif – Hasretinden Prangalar Eskittim PDF E-Kitap seçeneği ile anında bilgisayarınızda okumaya başlayın.

Toplumcu Gerçekçiliğin Lirik Temsilcisi

1960’lı senesinin edebiyat aleminde hatırı sayılır bir kabul gören “Toplumcu Gerçekçilik” akımı, Hasretinden Prangalar Eskittim’de kuvvetli bir lirizmle buluşarak okurlarına erişiyor. Siyaset ve ihtilalci harekete epey yakın bir fikri düzlemde duran Ahmet Arif, şiirlerinde sevda ve hasret gibi duyguların yanında cemiyet gerçeklerini de yoğun bir şekilde aktarıyor.

Ahmet Arif hakkında

Diyarbakır’da Kürt bir ana ve Türk bir babanın oğlu olarak 1927 senesinde dünyaya gelen Ahmet Arif, memleketin bugün dahi en büyük meseleleri arasında bulunan bir olgunun içine doğdu. Özgürlükçü fikirleri ile 50’li ve 60’lı senelerde edebiyatın en hararetli ihtilalci sanatçılarından olan şair, mücadelelerle geçen yaşamını en naif biçimde ölümsüzleştirerek 1991 senesinde vefat etti. Türk şiirinin en kuvvetli örnekleri arasında bulunan bu kitap sizleri kalpten gelen imgelerle süsleyip ince düşünenlerin dünyasına misafir edecek…

Uykunuzu açacaklar Romanlar

Benzer uygulamalar
Yapılan Yorumlar
Ahmet Arif – Hasretinden Prangalar Eskittim PDF E-Kitap için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Menüyü Kapat
Menü