Aşk ve Gurur PDF E-Kitap
5

Aşk ve Gurur PDF E-Kitap

Tüm bilgiler
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (4 oy kullanılmış, ortalama: 5,00)
Loading...

Aşk ve Gurur Kitabı hakkında

18. çağ İngiltere’sinde geçen büyük, ihtiraslı ve bir o kadar da zor bir sevdanın hikâyesini bulacağınız elinizdeki bu kitap, dünya edebiyatının başyapıtlarından bir tanesidir.

Taşralı orta durumdaki bir evin kızı olan Elizabeth Bennet, hazır cevaplılığı, zekâsı ve sevinçli tavırlarıyla akranlarından ayrılır. Varlıklı ve soylu bir aileden gelen Fitzwilliam Darcy ise kibirli görüntüsünün altında gerçekte gösterişsiz ve güvenilir biridir. İlk buluşmayla birlikte ikili arasında müthiş bir çekim ve sözsel mücadele başlayıverir. “En büyük çekişmelerden en yüce aşklar doğar” sözünün beden bulmuş hâli olan bayan ve bayın ilişkileri, Elizabeth’in önyargıları ve Darcy’nin gururunun mahsülü ketumluğu yüzünden hatalı anlamalara maruz kalır. Fakat sevda buna direnemez.

19. yüzyılın en etkin İngiliz yazarlarından biri olan Jane Austen’in yazdığı romanlar günümüzde popülerliğini yitirmeyen yapıtlar arasındadır. Kitaplarında yer verdiği kahramanları ve karakterleri çok başarı betimleyen Austen’in nerdeyse bütün romanları sinemaya uyarlandı. Aşk ve Gurur da beyazperde ve televizyon dizisi uygulanan kitaplarından bir tanesidir. Ölmeden evvel okunacaklar listesine eklemenizi öneririm. Aşk ve Gurur PDF E-kitap indir seçeneği ile kitabı hemen bilgisayarınıza indirin ve okumaya başlayın.

Aşk ve Gurur Kitabının Özeti

Edebiyat tarihinin en romantik eseri diyebiliriz Aşk ve Gurur için. Müthiş bir kurgusu olan kitapta, beş kızı olan bir ana, kızlarının evde kalma korkusuyla evlendirme telaşına girer. Ancak mübalağalı davranışları pekçok durumda okuyucuyu güldürür. Eser ilk yazıldığı günden bu yana senelere alan okurcasına eskimeyen ve o günlerin koşullarını anımsatan bir şaheser. Aşkta gururun ve önyargının olmadığını kanıt eden kitabımız mesut sonla bitiyor.  Aşk ve Gurur Kitabını PDF E-kitap şeklinde hemen indirmek için konunun başındaki linke tıklayıp bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Aşk ve Gurur PDF E-Kitap için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar
Menüyü Kapat
Menü