Beyaz Zambaklar Ülkesinde E-Kitap
3

Beyaz Zambaklar Ülkesinde E-Kitap

Tüm bilgiler
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy kullanılmış, ortalama: 3,00)
Loading...
  • Yazar Grigory Petrov
  • Tür Kitaplar
  • Yayınevi İndigo Kitap
  • Çevirmen Burak Cemil Yılmaz
  • Yıl 2018
  • Sayfa 256

Beyaz Zambaklar Ülkesinde

Eskiden bir papaz olan bu güzel eserin yazarı, ayrıca bir gazetede yayıncı ve üstüne üstelik gazeteci olan Grigoriy Petrov, Finlandiya‘ya ve Johan Wilhelm Snelman’a hediye ettiği bu Beyaz Zambaklar Ülkesinde, diğer ülkelere ama en başta istediği ülke ise Rusya’ya örnek olsun diye yazmıştır. Sonunda fakir, kıraç ve çok az nüfuslu Finlandiya “hayat kurtarıcıları” isimlendirilen vatandaşlarının hep birlikte sanki küllerinden yeniden doğmuş; din, dil, ırk, eğitim, aile yaşamı ve yönetim gibi bütün alanlarda son hızla gelişmelere ve bununla birlikte diğer tüm ülkeleri arkasında bırakmışlardır.

Yazarımızın vefatından sonra ses getiren Beyaz Zambaklar Ülkesinde E-Kitap, 2 ülkede Bulgaristan’da ve Türkiye‘de o kadar çok baskı yapmıştır ki saymak mümkün değildir, en büyük örneği ise okuduktan sonra kitabı çok seven M. Kemal bu ölümsüz ve büyük eseri okulların derslerine eklenmesini bizzat istemiştir.

İsveç‘in egemenliğinden çıkarak daha ılıman görünen Rusya’nın egemenliğine giren Finlandiya halkının el birliğiyle kendi vatansal kişiliklerini bulmaları ve bu güzide halkın, ülkelerini daha öne taşımak için ellerinden geleni yapmalarını hayretle izleyeceksiniz.

Yapılan Yorumlar
Beyaz Zambaklar Ülkesinde E-Kitap için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar
Menüyü Kapat
Menü