Sonsuzluğa Nokta
4.5

Sonsuzluğa Nokta

Tüm bilgiler
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 oy kullanılmış, ortalama: 4,50)
Loading...
  • Yazar Hasan Ali Toptaş
  • Tür Edebiyat Roman
  • Yayınevi İletişim Yayınları
  • Yıl 2015
  • Sayfa 207

Sonsuzluğa Nokta, merhametsiz zamanı, uyumsuzları, kayıpları, geçip gidenleri, unutulmayanı, uçurumu, elleri, bıyıkları, tuhaf belirsizlikleri, küfürbazları, kısılıp kalmayı anlatıyor.

Asfalt, kapkara bir sel gibi akıyordu altımızdan ve biz giderek hızlanıyorduk. Arkama yaslanmış, vitesin ikiden üçe, üçten dörde, dörtten beşe alınışını izliyordum. Derken, büsbütün hızlandık. Şoförün ağzı sımsıkı kapalıydı gene, gözlerini uzaklara, ta karanlığın dibine dikmişti. Karanlığın dibiyse yakındı, ölüm kadar yakın.

Sonsuzluğa Nokta, merhametsiz zamanı, uyumsuzları, kayıpları, geçip gidenleri, unutulmayanı, uçurumu, elleri, bıyıkları, tuhaf belirsizlikleri, küfürbazları, kısılıp kalmayı anlatıyor. Şiirin faciayla, şüphenin gerçekle, mazinin hoyratlıkla yüzleşmesi… Sonsuzluğa Nokta, Hasan Ali Toptaş evreninin ilk büyük durağı.

Taşrada ve şehirde sıradan bir gün…
Sonsuzluğa Nokta’yı bir “kara” romana çeviren, kendine özgü dehşetini yaratan, ne kazadır ne sakatlanma, ne ölüm; 21. yüzyıl arifesindeki insanlık trajedisini, kimliksizliğini dile getirmesidir.

Yapılan Yorumlar
Sonsuzluğa Nokta için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar
Menüyü Kapat
Menü