Jose Saramago – Körlük PDF E-Kitap
3.7

Jose Saramago – Körlük PDF E-Kitap

Tüm bilgiler
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (3 oy kullanılmış, ortalama: 3,67)
Loading...
  • Yazar Jose Saramago
  • Tür Kitaplar
  • Yayınevi Kırmızı Kedi
  • Çevirmen Işık Ergüden
  • Yıl 2017
  • Sayfa 336

Jose Saramago – Körlük Hakkında

Distopik eserlere alaka duyanların elinden düşmeyen Körlük, yayınlandığı günden bu yana adından söz ettirmeye devam etmekte. Portekiz’ asıllı kitap yazarımız José Saramago’ya 1998’de Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazandıran eser, konusuyla epey zekice kurgulanmış hikayeleriyle de öne çıkıyor. Dönemin liberal demokrasi anlayışına bir eleştiri mahiyetinde kaleme alınan eser, insanların gitgide bencilleşip hadiseler karşısında duyarsızlaşmasını bir körlük metaforu çevresinde işliyor. Baştan sona sevinç uyandırıcı olayların birbirini takip ettiği yapıt, sizi de derinden sarsacak. kuvvet ve güç eserlerinin kişilerde uyandırdığı vahşeti sunan bu kitap karşısında, bugünün toplumlarını düşünmeye başlayacaksınız. Kim bilir; hatta insanlığın sonunu, gitgide duyarsızlaşan insanlığın sonunu bizzat getirecektir.

 

Körlüğün Getirdiği Kaostan Doğan Yeni Bir Düzen…

 

Olaylar, adsız bir ülkenin adsız bir şehrinde geçer. Zira, bireylerin kim olduğu önemsizdir. Bir gün otomobili ile ışıklarda duran adsız bir adam, yeşil ışığın yanmasını beklerken ansızın körleşir. Ancak bu bayağı bir amalık değildir. Çünkü gözleri karanlığa değil, aydınlığa yani beyaza bürünür. Ne gerçekletireceğini şaşıran adam, doğruca hastaneye masraf. Körlük maalesef bulaşıcıdır. Kendisini muayene eden hekim dahi bundan nasibini alır. Derken, bu hastalık bütün kenti tesiri altına almaya başlar. Hükümet şayet körleşen halkı hapishaneden bozma bir yerde koruma altına alırlar. İşler buradan sonra değişir. Çünkü hükümet, hastalığı denetim altına alamamaktadır. Her geçen gün çoğalan kör adedi, karantinadaki nüfusu artırmaktadır. Bu şayet güç dengelerinde değişime yol açacaktır. Karantina bölgesinde çeteler oluşmaya başlamıştır bile. Halktan para koparan bu serseriler, insanları öldürmekte ve onlara tecavüz etmektedirler. Tüm bunları yakından izleyen şayet hekimin karısıdır. Körlük hastalığına yakalanmayan tek şahıs bu bayandır. Eşini tek koymamak için kör taklidi yaparak hapishaneye girmiştir ve buradaki bütün vahşete şahitlik etmektedir. Körlük adlı Kitabınız PDF E-Kitap indir seçeneği ile anında bilgisayarınıza indirin ve okumaya başlayın.

 

Bir gün, hapishanede çıkan yangın neticesi insanlar karantina yerinden kaçmayı başarmışlardır. Bundan sonra ülkede kör olmayan kimse kalmamıştır. Yeni bir tertip yaratmalı ve bu düzene ayak uydurmayı başarmalıdırlar. Peki, fakat nasıl? Körlük adlı Kitabınız PDF E-Kitap indir opsiyonu ile hemen bilgisayarınıza indirin ve okumaya başlayın.

Ekstra Bilgi

José Saramago’nun 1995 senesinde kaleme aldığı Körlük, gördüğü alaka karşısında beyaz perdeye de uyarlanmıştır. Filmin gişeye girmesi şayet kitabın yayın tarihinden tam 13 sene sonra, yani 2008 senesinde gerçekleşmiştir.

Uykunuzu açacaklar Romanlar

Yapılan Yorumlar
Jose Saramago – Körlük PDF E-Kitap için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar
Menüyü Kapat
Menü