Sadece Aptallar 8 Saat Uyur PDF E-Kitap
5

Sadece Aptallar 8 Saat Uyur PDF E-Kitap

Tüm bilgiler
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (4 oy kullanılmış, ortalama: 5,00)
Loading...
  • Yazar Erdal Demirkıran
  • Tür Kitap Kitaplar
  • Yayınevi Kashna Kitap Ağacı
  • Yıl 2006
  • Sayfa 273

Sadece Aptallar 8 Saat Uyur Hakkında

Erdal Demirkıran bu eseriyle “Erişkin bir insan, günde en az 8 saat uyumalıdır.” düşüncesini yadırgayarak 8 saat uyumanın bir gelenek olduğunu yazmaktadır. 4 saat uyuyup 8 saat uyumuş gibi dingin kalkmayı, değişik bir seçenekle okuyanlara dile getiren yazar, “Aklı başında olan hiçbir insan, ömrünün üçte birini yastığa bağışlamaz.” sözüyle de farklı düşünüşünü devam ettiriyor.

Eserin yazarına göre 60 sene hayat sürdüğü düşünülen bir kişi; hayatının 15 senesini çocuklukta, 15 senesini anlamsız yerlerde, 20 senesini de uykuya vermektedir. Bu görüşle bakıldığında ortalama bir kişi geriye kalan zamanı yalnız 10 senedir. Şimdi bu kişi, gün aşırı 8 saat yerine 4 saat uyursa hayatının 10 senesini uykuda harcar ve böylelikle 10 yıl fazladan hayat sürmüş olacaktır. Yazar, bunu yapan kişilerin hayattaki sıradan yaşayışının sona ereceğini ve böylelikle de sıra dışı güzellikler başaracağını dile getirmektedir. Eserin yazarına göre güzel başarılar elde eden; Keops, Da Vinci, Edison, Newton, Dostoyevski, Armstrong gibi kişiler, tüm ivmelerini işte bu uykuya ayırdıkları vakti yarıya düşürerek kazandılar. Sadece Aptallar 8 Saat Uyur PDF E-Kitap seçeneği ile hemen okumaya başlayabilirsiniz.

Bu sırada “uyku” oldukça sıkıcı bir şeydir. Etrafımızdaki biri uykudan konuşuyorsa esnemenize karşı koyamazsınız misal. Ancak eserin yazarı, bu duruma roman ayarında ince bir ayar vererek öyle güzel bir hale getirmiş ki eseri bitirmeden uyumak çok zor!

Ufkunuzu değiştirecek Romanlar!

Yapılan Yorumlar
Sadece Aptallar 8 Saat Uyur PDF E-Kitap için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar
Menüyü Kapat
Menü