Vadideki Zambak PDF E-Kitap
5

Vadideki Zambak PDF E-Kitap

Tüm bilgiler
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 oy kullanılmış, ortalama: 5,00)
Loading...
  • Yazar Honore de Balzac
  • Tür Kitaplar
  • Yayınevi İş Bankası Kültür Yayınları
  • Çevirmen Volkan Yalçıntoklu
  • Yıl 2016
  • Sayfa 328

Vadideki Zambak Kitabına Giriş

Başarılı betimlemeleriyle meşhur olan Honoré de Balzac’ın, 1835 senesinde yazdığı Vadideki Zambak, kesinlikle okunması gereken bir klasik. Oldukça romantik olan kitap bir sevda öyküsünü anlatıyor. Kitap başlarda bilhassa süslü anlatımıyla okuyucuyu yorabilir ama sonlara doğru sürükleyiciliği artıyor. Yazarın aşkı tanımladığı bu tümce, kitabın hususu ile ilgili düşünce veriyor; “Aşk vücutta değil ruhta yaşanmalı ve sevda, geçici değil ebedi olmalı bütün benliğiyle. Ve de çokça ve de çocukça olmalı bütün saflığıyla” Bu değerli kitabı E-Kitap şeklinde indirmek için konunun üstündeki indir butonunda hemen indirin.

Vadideki Zambak Kitabının Özeti

MEB’in 100 Temel Eser listesinde bulunan Vadideki Zambak, o zamanın koşullarını birebir yaşayacağınız olağanüstü bir kitap. Zor bir çocukluk geçiren Felix‘in büyük bir tutkuyla tabi olduğu aşkını anlatıyor. Kitabın ilk kısımlarında Felix’in yaşadığı zor günler, ailesi yönünden dışlanması gibi problemler anlatılıyor. Daha sonra dahi yaşadığı büyük sevda en ince detayına kadar okuyucuya aktarılıyor. Felix başı bağlı ve çocuklu olan Henriette’e görür görmez sevdalı olur ve ona hayatını feda edecek kadar çok sever. Aşkın ıstırap yönüyle ele alındığı kitap, romantizm akımında verilmiş en etkin dünya klasikleri arasında yer alıyor. Vadideki Zambak E-Kitap kitabı satın almak için linke tıklayalım lütfen.

Honoré de Balzac

1799-1850 19. yy Fransız edebiyatının büyük ismi. Kariyerine oyun yazarlığıyla başladı. Ancak aldığı eleştiriler sonucunda romana yöneldi. Yirmi senede 85 romanı tamamladı, öldüğünde gerisinde 50 roman taslağı bıraktı. 1830 senesinde kurmaca eserlerini Dante‘nin İlahi Komedya‘sına atıfla İnsanlık Komedyası başlığı altında topladı. Bir alanı zaman içinde edebiyatın arketiplerine dönüşen 2000’i aşkın karakter oluşturdu, bütün bu karakterleri önyargıdan ırak analitik bir yaklaşımla, toplumsal sınıfından geri kalmaksızın ele aldı. Romana kazandırdığı toplumsal ve realist çerçeve ona realist romanın öncüsü olmayı başardı. Vadideki Zambak E-kitap indir seçeneği ile kitabı hemen bilgisayarınıza indirin ve okumaya başlayın.

İnsanlık Komedyası‘nın Töre İncelemesi ayağında Taşra Yaşamından Sahneler başlığı altında bulunan Vadideki Zambak 1836 senesinde yayımlandı. Roman, gençlikten ergenliğe uzanan yolu, başı bağlı bir kadına duyduğu aşkla kateden Felix’in hikâyesini anlatıyor.

Huzurlu ve keyifli okumalar dilerim.

Yapılan Yorumlar
Vadideki Zambak PDF E-Kitap için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar
Menüyü Kapat
Menü