Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

Noel’den iki gün sonrasında Dr. Watson, arkadaşı Sherlock Holmes’u ziyaret etmeye karar verir. Onu, yeni vakayla ilgili ipuçlarını değerlendirirken bulur ve derhal ona birlikte rol alır. Dostunun üstünde durduğu olay şöyleki meydana gelmiştir:

Bay Peterson, bir gece bir kavgaya tanık olur ve kavga sonunda vaka yerinde bir şapka ve bir kaz bulur. Kazın ayağında bir isim yazılıdır sadece yörede aynı isminde pek oldukca insan vardır. O da kazın ve şapkanın sahibini bulması mevzusunda yardım etmesi için Holmes’un kapısını çalar. İşin garip kısmı ise kazın içinde bulunan mavi bir yakuttur.

Sherlock Holmes emsalsiz seçimi, keskin zekâsı ve mantıklı çıkarımlarıyla beraber en çözülmez görünen vakaları bile çözümleyen, dünyanın en meşhur dedektifidir. Piposu, pötikareli şapkası, büyüteci ve yanında en yakın arkadaşı olan Dr. Watson’la beraber maceradan maceraya koşarlar.

Arthur Conan Doyle’un yarattığı efsaneleşmiş karakter Sherlock Holmes, ilk kez The Strand dergisinde yayımlanmış ve o günden bugüne dek popülerliğini artırarak devam ettirmiş, tüm zamanların en iyi 100 polisiye kitabı arasındaki yerini almıştır.

Facebook comments