Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

Vadideki Zambak Kitabına Giriş

Başarıya ulaşmış betimlemeleriyle meşhur olan Honoré de Balzac’ın, 1835 senesinde yazdığı Vadideki Zambak, kesinlikle okunması ihtiyaç duyulan bir klasik. Oldukça duygusal olan kitap bir sevda öyküsünü konu alıyor. Kitap başlangıçta bilhassa süslü anlatımıyla okuyucuyu yorabilir fakat sonlara doğru sürükleyiciliği artıyor. Yazarın aşkı tanımladığı bu tümce, kitabın hususu ile ilgili fikir veriyor; “Aşk vücutta değil ruhta yaşanmalı ve sevda, geçici değil sonsuz olmalı tüm benliğiyle. Ve de çokça ve de çocukça olmalı tüm saflığıyla” Bu kıymetli kitabı E-Kitap şeklinde indirmek için mevzunun üstündeki indir butonunda derhal indirin.

Vadideki Zambak Kitabının Özeti

MEB’in 100 Temel Yapıt sıralamasında bulunan Vadideki Zambak, o dönemin koşullarını birebir yaşayacağınız muhteşem bir kitap. Zor bir çocukluk geçiren Felix‘in büyük bir tutkuyla doğal olarak olduğu aşkını konu alıyor. Kitabın ilk kısımlarında Felix’in yaşamış olduğu zor günler, ailesi yönünden dışlanması benzer biçimde problemler anlatılıyor. Hemen sonra dahi yaşamış olduğu büyük sevda en ince detayına kadar okuyucuya aktarılıyor. Felix başı bağlı ve çocuklu olan Henriette’e görünce sevdalı olur ve ona yaşamını feda edecek kadar fazlaca sever. Aşkın ıstırap yönüyle ele alındığı kitap, romantizm akımında verilmiş en etkin dünya klasikleri içinde içeriyor. Vadideki Zambak E-Kitap kitabı satın almak için bağlantıya tıklayalım lütfen.

Honoré de Balzac

1799-1850 19. yy Fransız edebiyatının büyük adı. Kariyerine oyun yazarlığıyla başladı. Sadece almış olduğu eleştiriler sonucunda romana yöneldi. Yirmi senede 85 romanı tamamladı, öldüğünde peşinde 50 roman taslağı bıraktı. 1830 senesinde tasarı eserlerini Dante‘nin İlahi Komedya‘sına atıfla İnsanlık Komedyası başlığı altında topladı. Bir alanı vakit içinde edebiyatın arketiplerine dönüşen 2000’i aşkın karakter oluşturdu, tüm bu karakterleri önyargıdan ırak analitik bir yaklaşımla, toplumsal sınıfından geri kalmaksızın ele aldı. Romana kazandırdığı toplumsal ve gerçekçi çerçeve ona gerçekçi romanın öncüsü olmayı başardı. Vadideki Zambak E-kitap indir seçeneği ile kitabı derhal bilgisayarınıza indirin ve okumaya başlayın.

İnsanlık Komedyası‘nın Töre İncelemesi ayağında Taşra Yaşamından Görüntüler başlığı altında bulunan Vadideki Zambak 1836 senesinde yayımlandı. Roman, gençlikten ergenliğe uzanan yolu, başı bağlı bir hanıma duyduğu aşkla kateden Felix’in hikâyesini konu alıyor.

Rahat ve keyifli okumalar dilerim.

Facebook comments